Jakie są Twoje najlepsze sztuczki pamięci?

August 30, 2022 0 Comments

Gdy dziś rano przesunąłem butelkę z pigułki z jednej strony zlewu, zastanawiałem się: jakie są kilka z twoich najlepszych technik zapamiętywania rzeczy? Mogą być ogromne lub małe…
Jest to rodzaj na myśl z jakiegoś powodu – w CorporeTtemoms rozpoczęliśmy serię na temat dzielenia się tonami mentalnymi związanymi z różnymi częściami małżeństwa, rodzicielstwa itp. (Dzisiaj mówimy o tonach mentalnych związanych z zadaniami domowymi !) Anyhoo, zdaję sobie sprawę, ile energii wymaga mojej głowy, aby pamiętać, jeśli nie mam na to techniki. Naprawdę losowy przykład: rozumiem moją drugą połowę, a także chcę pomyśleć o aktualizacji naszej woli co kilka lat, aby ponownie ocenić możliwą opiekę nad dziećmi. Lata! To powinno być całkowicie poza moim radarem! Jako jeszcze pojawia się w mojej głowie co najmniej dwa razy w miesiącu, a także wyzwala mnie stres, zarówno od tematu, jak i prostej prawdy, o której wymagam, aby pamiętać o tym. Prawdę mówiąc, zamierzam go kalendarzowo, a także sprawdzić, czy to mnie nie pamięta. Westchnienie. Ooh, a może powiązam to z urodzinami moich dzieci. Hmmn.
Niektóre rzeczy, które robię, to:
Poruszanie butelek pigułek z jednej strony zlewu na drugą: jeśli butelka znajduje się po lewej stronie zlewu, rozumiem, że wziąłem te tabletki.
Wizualizowanie siebie pamiętam: być może jest to być może dziwne, jednak jeśli stwierdzam sobie: „Nie pamiętam, aby przynieść kapelusz, kiedy dziś wyjdziesz”, wyobrażam sobie, że moja ręka unosi się w pobliżu przycisku windy lub klamkę Cóż, próbuj sparować go z wierzącym o „kapelusz!?!” Z jakiegoś powodu im bardziej szczególny jestem, tym lepiej wydaje mi się, że działa dla mnie.
Układanie nawyków: zwykle robię wiele rzeczy, kiedy każdego dnia. Zabieram wszystkie moje witaminy AM razem (po prostu często wstrząsam jednym ramekinem z każdego słoika; wszystkie wyglądają na wystarczającą ilość, o czym pamiętam, co), oprócz moich witamin PM. W niedziele posiłek przygotowuję dokładnie kilka samych rzeczy na tydzień (zazwyczaj rozmrażamy kurczaka, zanurzamy fasolę, a także postaram się uwierzyć w dwóch obiadach dla każdego dziecka).

Napisz rzeczy w dokładnie takim samym miejscu wielokrotnie: komponuję urodziny bliskich znajomych w kalendarzu ściennym, którego używamy, a następnie skopiuj kalendarz w następnym roku – jeśli czyjeś urodziny są 1 maja, zwykle komponuję to na koniec Kwiecień, oprócz tego dnia. Jeszcze jedna sztuczka kalendarzowa: jestem na stałe zaskoczony ważnymi urodzinami, a także świętami, więc staram się komponować notatki dla siebie na początku miesiąca. Zacznij wierzyć w święto urodzin dla X? Restauracja rezerwacyjna na Dzień Matki!
PARY ZAKRESY Z LANE DATY: Na przykład, jeśli jest to pierwszy lub 15. miesiąc, jest to dla mnie wyruszenie w pranie moich delikatników.
Kochody dla gramatyki: w przypadku gramatycznych rzeczy, które mam kody, które nie są raczej mnemoniki – dla „artykułów piśmiennych”, pamiętam, że jest w nim E dla gumki, co oznacza, że ​​stacjonarne jest to, że brak działania.
(Och! Właśnie wierzyłem o sugestię związaną z dzieckiem, o której słyszałem, że może uratować życie: jeśli doprowadzisz swoje dziecko do przedszkola, umieść z nimi lewy but na tylnym siedzeniu-wtedy nigdy nie zostawisz ich w sposób nieumyślnie zostawił je w Samochód. Jeśli nie masz młodych ludzi, wydaje się, że jest to szalone – dokładnie to, jak możesz nie pamiętać swojego dziecka?! – jakkolwiek niestety zdarza się, podobnie jak w gorące, słoneczne dni, może być śmiertelne).
A co z tobą, odwiedzającymi – jakie są twoje najlepsze sugestie, a także techniki, o których należy pamiętać zarówno ogromne, jak i małe?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *